Garanti ve İade Koşulları

Garanti ve İade Koşulları

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. 
Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz. 
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız 
Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. 
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 
Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. 
Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.. 
Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.
Tüm iade ve Değişim işlemleri Ürün ile Beraber verilen Ginto Pırlanta Ürün sertifikası ile yapılmaktadır.
İade
 4077 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış olduğunuz ürünü; fatura tarihinden sonraki ilk 30 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği taktirde farklı bir ürün ile değiştirebilirsiniz.
Mağazamızdan satın aldığınız ürünleri teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz. Yüzüğün içine yazı yazdırmış olmanız iadeye engel değildir.
Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının gintopirlanta.com’a 30 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.
Kişiye özel olarak üretilen ürünlerde değişim ve iade kesinlikle yapılmamaktadır.
İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.
Ürün iade işlemleri, ürünün uzmanlarımız tarafından incelenmesi yapıldıktan sonra, iade işlemleri başlatılır.
Havale / EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi onaylanmış ise ilgili fatura tutarı 7 Gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1– 4 hafta arasında sürmektedir.
Değişim
 Satın aldığınız ürünlerimizin hepsinin arkasında duruyoruz, sahip çıkıyoruz. Satın almış olduğunuz ürünleri değer kaybı olmaksızın değişime tabi tutuyoruz.
Değişim Koşulları
-Değiştirme hakkı satın alınan tarihten itibaren 1 yıl geçerlidir.
-Ürün değiştirme süreci, ürünü bize kutu-ürün sertifikası ile gönderimle bize ulaştığında başlar, ürün analiz edilmeden değişim hakları için garanti verilmemektedir.
-Ürün Değişim Hakkı kriterlerine uyuyorsa, süreç başlar, eğer bu kriterlere uymayan durumlar mevcutsa, gintopirlanta.com değiştirmeme hakkını saklı tutar.
-Değişim Yapılacak ürünün tutarı ile değiştirmek istediğiniz ürün tutarı arasında en az 500 TL olmalıdır, Değişim için gönderilecek ürünün kargo tutarı müşteriye ait olup, gintopirlanta.com bu kargonnun güvenliği ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez.